یو پی اس دندانپزشکی

یکی از مراکز مهمی که باید از یو پی اس استفاده کنند دندانپزشکی است. زیرا ممکن است هر لحظه با قطعی برق مواجه شویم و کاردرمانی با مشکل مواجه شود. این اتفاق هم باعث ازبین رفتن اعتبار دندانپزشکی شما میشود و هم باعث نارضایتی مشتری از عملکرد شماخواهد شد.پس در ادامه به این میپردازیم که چرا باید از یو پی اس در دندانپزشکی و سایر مراکز درمانی استفاده کرد.

در ابتدا به شما توضیح میدهیم که یو پی اس چیست از چه اجزایی تشکیل شده است و چه یو پی اسی برای مرکز دندانپزشکی شما مناسب است.

 

یو پی اس دندانپزشکی

 

تکنولوژی های مختلف UPS

UPS مخفف جمله Uninterruptible power supply ، به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است. یوپی اس یک منبع تغذیه الکترونیکی است که کار اصلی آن ، تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز دستگه های شما در دندانپزشکی است.

این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته مضاف بر تثبیت و تنظیم برق شهری مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به دستگاه های حساس مصرف کننده میشود.

همچنین یوپی اس به عنوان منبع توان بدون وقفه از طریق انرژی ذخیره شده در باتری ، برق مورد نیاز تجهیزات درمانی شما را تامین میکند.

 

یو پی اس آفلاین

در یو پی اس های افلاین Offline ، در هنگام وجود برق شهر ، خروجی یو پی اس با گذر از یک مدار تثبیت ولتاژ به خروجی میرود.

و زمان انتقال از برق شهر به باتری حدود ۴ الی ۸ میلی ثانیه هست.

 

برق اضطراری دندانپزشکی

 

و در حالت باتری شکل موج ولتاژ خروجی مربعی یا شبه سینوسی هست. همچنین دامنه قابل قبول ولتاژ ورودی نسبت به یو پی اس های انلاین کمتر میباشد.

یو پی اس آفلاین پر کاربرد ترین نوع یو پی اس جهت مصارف خانگی و کامپیوتر های شخصی است. در این نوع یو پی اس یک سوئیچ بر روی ورودی فیلتر شده برق شهری قرار دارد.

و موقعی که ورودی برق شهری قطع شود یو پی اس در کسری از ثانیه به روی اینورتر و باطری تغییر خواهد کرد. در این نوع یو پی اس در حالت نرمال مصرف کنندگان جریان مورد نیاز خود را بطور مستقیم از برق شهری می گیرند.

و هنگامی که ورودی برق شهری قطع گردد تامین برق مصرف کنندگان از طریق باطری انجام میشود. و اینورتر و باطری تنها هنگامی که ورودی از برق شهری قطع شود وارد مدار می شوند.

کاربردهای یو پی اس آفلاین ( offline ups )

– رایانه های شخصی

– دوربین های مداربسته

– وسیله حضور و غیاب

– دستگاههای ATM

– دزدگیر بانکها، طلافروشی و …

– خانه های هوشمند

 

یو پی اس لاین اینتراکتیو

در یو پی اس های لاین اینتراکتیو ، درهنگام وجود برق شهر ، خروجی یو پی اس با گذر از یک مدار تثبیت ولتاژ به خروجی منتقل می شود.

و زمان انتقال از برق شهر به باتری حدود ۳الی ۵ میلی ثانیه می باشد.

 

و در حالت باتری شکل موج ولتاژ خروجی سینوسی کامل می باشد. همچنین دامنه قابل قبول ولتاژ ورودی نسبت به یو پی اس های انلاین کمتر و از یو پی اس های افلاین بیشتر است .

یو پی اس لاین اینتراکتیو کاربردی ترین نوع یو پی اس برای تامین برق سرورهای اداری و کسب و کارهای متوسط می باشد.

در این نوع یو پی اس همانند یو پی اس آفلاین در صورت وجود برق شهری مصرف کننده ها جریان مورد نیاز خود را از برق شهری می گیرند.

با این تفاوت که یک ترانس برای تنظیم ولتاژ خروجی در مسیر مصرف کننده ها قرار دارد این ترانس تنظیم ولتاژ نقش مهمی در محافظت مصرف کننده ها زمانی که تغییرات زیاد ولتاژ اتفاق می افتد دارد.

و در صورت تغییرات بسیاری در ولتاژ خروجی به مصرف کننده ها یو پی اس به روی باطری تغییر می کند.

یو پی اس لاین اینتراکتیو در برابر با یو پی اس آنلاین (online ups) دارای زمان بی برقی ( delay time ) در حدود ۵ میلی ثانیه هست.

و تفاوت آن با یو پی اس آفلاین ( offline ups ) در استفاده از ترانس در مسیر ورودی برق و کنترل ولتاژ خروجی در حالت استفاده از جریان شهر می باشد.

کاربردهای یو پی اس لاین اینتراکتیو ( Line Interactive UPS )

– شبکه های کامپیوتر
– کامپیوتر ها

-سیتم های حفاظتی و نظارتی

 

یو پی اس آنلاین

در یو پی اس های آنلاین ، در زمان وجود جریان الکتریکی ، خروجی یو پی اس با گذر از مدار رکتیفایر و اینورتر به خروجی انتقال پیدا میکند.

و ولتاژ ثابت ۲۲۰ ولت را تامین می کند و زمان انتقال از برق شهر به باتری صفر میلی ثانیه هست.

و شکل موج ولتاژ خروجی سینوسی کامل است.

یو پی اس آنلاین راژمان اینترنال

همچنین دامنه قابل قبول ولتاژ ورودی نسبت به یو پی اس های لاین اینتراکتیو و افلاین میباشد. و دامنه ولتاژ ورودی از ۱۳۰ الی ۲۶۰ است.

یو پی اس آنلاین پرکاربرد ترین نوع یو پی اس برای تامین برق سرورها و شبکه های کامپیوتری ،تجهیزات دندان پزشکی و دستگاههای مخابراتی می باشد.

در این نوع یو پی اس ups مصرف کننده ها هیچ زمانی برق مورد احتیاج خود را از بطور مستقیم از برق شهر دریافت نمی کنند.

بلکه نحوه عملکرد یو پی اس آنلاین online ups به این شکل است که برق ورودی از طریق رکتیفایر از AC به DC تبدیل می شود.

و جریان مورد نیاز باطری های یو پی اس و اینورتر را تامین می نماید. و در خروجی اینورتر برق DC را مجدد به AC تبدیل می کند.

در یو پی اس آنلاین اینورتر همواره فعال است و به هیچ عنوان اختلالات جریان برق شهری به مصرف کننده ها منتقل نمی شود.

و همچنین تاخیر افتادن یو پی اس به روی باطری صفر می باشد.

کاربردهای یو پی اس آنلاین ( online ups )

– سرور شبکه های کامپیوتر
– دندان پزشکی
– تجهیزات اندازه گیری
– تجهیزات اتاق عمل
– کامپیوتر های سرور هاست
– تجهیزات صنعتی

موارد کاربرد یو پی اس

یو پی اس ها دارای کاربردهای متنوع و زیادی هستند. در زیر به برخی از کارکردهای عمده آنها اشاره می کنیم:

صنایع:

دستگاه های یوپی اس در صنایع مختلف مانند مخابرات و ISP ها ، دفاتر خدمات پستی ، کارخانه ها و کارگاهها ، بخشهای مالی و اداری سازمانها، بیمارستانها و دندان پزشکی و … به وفور مورد استفاده قرار می گیرند.

ادارات:

امروزه با توجه به نیاز زیاد ادارات به کامپیوتر ، چاپگر ودیگر وسایل الکترونیکی و همینطور اهمیت اطلاعات و عدم آسیب دیدن وسایل، استفاده از یو پی اس به امری کاملا معمول تبدیل شده است.

خانه ها:

در منازل می توان از یو پی اس های کوچک برای تامین روشنایی و تامین برق تجهیزات الکترونیکی تلویزیون ، کامپیوتر و پکیج ها و… استفاده نمود.  قطع و وصل ناگهانی جریان شهر سبب آسیب دیدن تجهیزات میگردد.

در صورت استفاده از UPS مضاف بر دردسترس بودن همیشگی برق ، امکان آسیب دیدن تجهیزات خانگی هم به کمترین مقدار میرسد.

درصورت نیاز به استفاده از دستگاه یوپی اس برای تامین وسایل خانگی موتوردار نظیر یخچال باید از مناسب بودن آن برای این تجهیزات اطمینان حاصل کرد.

 

همانطور که میبینید امروزه همه سازمانها شرکت ها و مراکز در مانی مانند دندانپزشکی به تجهیزات برق اضطراری مخصوصا یو پیاس نیازمند هستند.

چه یوپی اسی برای تجهیزات دندانپرشکی مناسب است؟

انتخاب نوع یو پی اس و همچنین نوع باتری ای که برای مرکز دندانپزشکی خود انتخاب میکنید بسیار مهم است. بسته به تعداد دستگاه هایی که به یو پی اس متصل میشوند و همچنین مدت زمان پشتیبانی در هنگام قطعی برق،نوع یو پی اس ها و باتری هایشان متفاوت هستند.

اگر برای مرکز دندان پزشکی خود به یو پی اس نیاز دارید بهتر است بدانید که یو پی اس لاین اینتر اکتیو و آنلاین برای شما مناسب تر است. اگر برای یو پی اس خود بودجه ای محدود تعیین کرده اید ما یو پیاس لاین اینتر اکتیو را پیشنهاد میکنیم اما اگر میخواهید یو پی اس همیشه انلاین و اماده به کار باشد و یک برق با کیفیت را داشته باشید با کمی هزینه بیشتر میتوانید یو پی اس انلاین تهیه کنید.

یو پی اس ها تنوع و برند های زیادی دارند از این رو پیشنهاد میکنیم که حتما با متخصصان راژمان در رابطه با انتخاب یو پی اس مناسب برای مرکز دندانپزشکی خود مشورت بگیرید.

مشاوره انتخاب یو پی اس مناسب برای شما کاملا رایگان انجام میشود و شما میتوانید با تماس باشرکت راژمان الکترونیک بهترین و مقرون به صرفه ترین یو پی اس را برای دندانپزشکی خود انتخاب نمیاید.


ارتباط با راژمان الکترونیک از طریق شماره های زیر

 ۰۲۱۲۶۴۱۴۵۲۹

۰۲۱۲۶۴۱۴۴۳۰