پرسش های استابلایزر

استابیلایزر ( استابلایزر ) یا تثبیت کنده ولتاژ چیست ؟

استابیلایزر ( استابلایزر ) چیست ؟

استابلایزر یا تثبیت کنده ولتاژ یک دستگاه الکتریکی می باشد که جهت تثبیت ولتاژ روی ۲۲۰ ولت و حذف نوسانات شبکه برق استفاده می شود . جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری V220 و برق سه فاز ومحافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین از استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ می توان در مصارف خانگی نیز استفاده نمود که از آن به عنوان استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی یاد می شود . استابلایزر با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ ۲۲۰V یا ۳۸۰V ثابت با دقت مناسب را فراهم می نماید و با توجه به نوع استابلایزر خروجی ولتاژ به صورت خطی و پیوسته ( استابلایزرهای سروموتور ) یا به صورت پله ای ( استابلایزرهای رله ای ) تثبیت می گردد .

همچنین استابلایزرها به صورت تک فاز و سه فاز قابل ارائه می باشند .


Back to Index

تفاوت استابلایزر رله ای و سروموتور چیست ؟

تفاوت استابلایزر رله ای و سروموتور چیست ؟

استابلایزرهای رله‌ای یا پله‌ای و استابلایزرهای سرووموتوری دو تکنولوژی برای جبران سازی افت ولتاژ برق شهر یا تنظیم اضافه ولتاژ هستند.

در استابلایزرهای رله‌ای افت ولتاژ از طریق رله‌های تعبیه شده در دستگاه و به صورت پله‌ای اصلاح می‌شود، در این فناوری ولتاژ خروجی روی یک عدد ثابت تثبیت نمی‌شود بلکه در یک بازه مناسب و استاندارد تثبیت می‌شود. عموما بازه این تکنولوژی با توجه به کیفیت دستگاه بین ۱۰ تا ۱۵ ولت است. به طور مثال ولتاژ شما در این تکنولوژی همواره عددی بین ۲۰۵ تا ۲۳۵ ولت که ولتاژی استاندارد است قرار دارد.

از ویژگی‌های مثبت این تکنولوژی نسبت به تکنولوژی سروو موتوری می‌توان به سرعت سوییچ بالاتر، قیمت مناسب‌تر و هزینه نگهداری و تعمیرات پایین‌تر اشاره کرد.

در استابلایزرهای سروو موتوری، اصلاح ولتاژ از طریق یک موتور دی‌سی و سیم پیچ مسی حلقوی صورت می‌گیرد. این تکنولوژی به نسبت رله‌ای به روزتر و با کارایی بیشتری است.

از ویژگی‌های مثبت این تکنولوژی نسبت به تکنولوژی رله‌ای می‌توان به راندمان بالاتر، دقت اصلاح ولتاژ بیشتر اشاره کرد.

بازه ولتاژ در استابلایرهای سروموتور ۵ ولت است و ولتاژ خروجی در محدوده ۲۱۵ تا ۲۲۵ ولت قرار می‌گیرد.

لازم به توضیح است برای وسایل الکترونیکی عمومی خانه، محل کار یا ویلا هر دو تکنولوژی قابل استفاده می باشد ، چون دستگاه‌های عمومی مانند تلویزیون، یخچال فریزر، لباسشویی، ظرفشویی، کولرگازی و… امکان کار با هر دو تکنولوژی مذکور را دارند. مسئله مهم انتخاب دستگاه مناسب از نظر توان با توجه به ولتاژ منطقه شما می باشد .

جهت مشاهده محصولات استابیلایزر به صفحه استابلایر مراجعه نمایید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

واحد فروش : ۰۲۱۲۶۴۱۴۵۲۹

واحد فنی : ۰۲۱۲۶۴۱۴۴۳۰


Back to Index