یو پی اس خانگی بهترین انتخاب

در این مطلب از راژمان الکترونیک متوجه خواهید شد که دستگاه یو پی اس خانگی چیست؟وبه شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

 

یوپی اس خانگی و کاربر آن در صنعت برق اضطراری

 

برق اضطراری در بسیاری از منازل، استفاده میشود. یکی از بهترین سیستم های برق اضطراری خانگی یو پی اس می باشد. UPS از جمله سیستم هایی هستند که علاوه بر بالا بردن ایمنی وسایل الکتریکی در برابر اختلالات نویز ها و نواسانات شهری موقع قطع شدن برق همانند پشتیبانباعث جلوگیری از قطع شدن برق میشود.

 

دستگاه یو پی اس خانگی

 

یو پی اس خانگی این روزها مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است و اکثر مردم برای مصارف خانگی و کوچک از آن استفاده می کنند. نوسانات و قطعی برق شهر باعث مشکل ایجاد شدن در کارکردن با کامپیوتر و تجهیزات می شود. همینطور سبب خراب شدن وسایل برقی می شود.

ups ها شبیه محافظ برقی که در بیشتر منازل استفاده میشوند نیست بلکه وسیله ایست که در هنگام قطع شدن برق، جریان الکتریکی را از طریق باتری مهیا میکند. طول عمر این یو پی اس ها بالا است و همینطور قیمت پایینی دارند ولی کیفیت آنها خوب است. یو پی اس خانگی حدودا بین ۱۰۰۰تا ۲۰۰۰ VA ظرفیت و توان را دارا هستند.

 

بهترین یو پی اس خانگی

 

وظایف ups home چیست؟

جریان الکتریکی شهری همیشه همراه با نوساناتی هستند که در زمان هایی می تواند به تجهیزات الکتریکی آسیب بزند. تجهیزات منزل مثل ماشین لباسشویی، تلویزیون، فریزر و یخچال،اسپیلت یا کولر آبی و …  به نویزها و نواسانات برق شهر حساس بوده و پس از مدت زمانی به مشکل میخورند . در این جور مواقع راهکار استفاده کردن از یو پی اس است.

دستگاه یو پی اس در هنگام قطع شدن برق شهری و یا هنگام پایین امدن شدید ولتاژ، به صورت خودکار جریان الکتریکی سیو شده در battery ups را به دستگاه های منزل انتقال میدهد. یو پی اس این قابلیت را دارد محدود به میزان ظرفیت اش به هر وسیله الکتریکی که به جهت مواظبت از جان و مال اشخاص در منزل، اداره جات و بیمارستانها نصب شده را پشتیبانی ارائه دهد.

کار UPS خانگی چه چیزهایی است؟

ups ها در هنام وجود برق شهر کارشان این است که  نویز و نوسان موجود در جریان برق شهری را از بین ببرند و از تجهیزات متزل در مصابل مشکلات جریان الکتریکی حافظت میکنند و در هنگام قطع شدن جریان برق، به سرعت جایگزین میشوند. به عنوان مثال اگر برق شهری برود نمیتوان درب ریموتی پارکینگ را باز کرد اما اگر یو پی اس حضور داشته باشد قطعی برق نخاهیم داشت و میتوانیم اتوموبیلمان را بیون ببریم.

در واقع یو پی اس یک واسط ایمن است بین برق شهری و دستگاه الکترونی مصرف کننده.

ups جریان ورودی را در باتری اش نگه میدارد و حتی در مواقع قطع شدن جریان برق سریعا (کمتر از میلی ثانیه) انرژی ذخیره شده در باتری را وارد مدار می کند. از سمت دیگر یو پی اس میتواند مصرف برق منازل را مدیریت کند. به این ترتیب که در هنگام افت مصرف برق، باتری یو پی اس  اقدام میکند و هنگام بالا بودن بیش از حد مصرف منازل از باتری یو پی اس جهت یرق رسانی استفاده شود.

چرا باید یو پی اس خانگی تهیه کنیم؟

تجهیزات برقی که امروزه برای ایجاد کردن ارتباط، اموزش، امنیت و سرگرمی در خانه ها استفاده میشود در خطر آسیب دیدن ، نویزهای ولتاژی و غیره میباشند. یو پی اس خانگی دستگاه پشتیبان و حفاظت از باتری را برای تجهیزات الکترونیکی به ارمغان می اورد. همانند تجهیزات خانگی ای که در منزل احتیاج به یو پی اس دارند از جمله:

  • شبکه
  • pc  ها
  • TV ها
  • دستگاه های امنیتی(دتکتور،دوربین مدار بسته،اعلام و اطفا حریق و …)
  • دستگاه بازی (ps5،xbox و …)
  • درب ریموتی پارکینگ

چه فایده ای برای من دارد؟

این روزها یو پی اس ها در تمام ارگانها سازمانها و منازل حضور دارند و در همه عملکردها از قبیل  یو پی اس خانگی، شرکتی و ارگانی مشاهده می شوند. خیلی از یو پی اس ها سالانه فقط به منظور مصارف خانگی و شخصی خریداری میشوند. حدود نیمی از محصولات یو پی اس معمولا برای مصارف منزل و شرکتی تا توان ۵۰۰۰ va ساخته میشوند.

حضور یک ups در منزل باعث محفاظت تجهیزات الکترونیکی ارزشمند خانگی مثل سیستم صوتی تصویری گران قیمت در برابر نوسانات جریان الکتریکی میشود. در این صورت راندمان تجهیزات الکترونیک  بالا میرود و عمر بیشتری خواهند داشت. قیمت لوازمی مانند لباس شویی،ظرفشویی،یخچال،تلوزیون در یک منزل در کشور ایران حدود ۲۰۰ میلیون تومان است. پس استفاده از یو پی اس یک امر حیاتیست.

تجهیزات ارتباطی منزلتان و رایانه هایتان را در مقابل خراب شدن فایل ها از تغییرات غیر قابل پیش بینی جریان الکتریکی، مانند بالا رفتن ولتاژ و حتی صاعقه محافظت کنید. ups این اطمینان را به شما میدهد که تجهیزات الکترونیکی گرانقیمت شما در امنیت کامل خواهند بود.

راهنمای انتخاب یو پی اس خانگی

 

خرید یو پی اس خانگی

 

توان یو پی اس مناسب مصارف خانگی

توان های یو پی اس های مخصوص مصارف خانگی اندک هست و به همین دلیل قیمت پایین تری دارد. این یو پی اس ها اغلب یو پی اس های خانگی ۱kva و ۲kva و ۳kva و یو پی اس ۵۰۰v می باشند. شما با قیمتی بسیار مناسب و مقرون به صرفه می توانید یک ups عالی و با کیفیت خریداری کنید.

یو پی اس های خانگی غالبا بین ۱ کاوا تا ۲ کاوا (مخفف کیلو ولت امپر) توان دارند و یعضی انواع خیلی کوچک آن کمتر از یک کاوا  توان دارند. اکثرا با یک یو پی اس تقریبا ۱۰۰۰ va از نوع که به صورت online هست می توانیم کار تمام دستگاه های را برای تقریبا دو ساعت راه بی اندازیم.

البته قیمت یو پی اس برای منازل با توجه به توان یو پی اس و زمان پشتیبانی، در انواع متنوعی هست. غالبا کوچکترین یو پی اس ۱۲ ولت جریان ۵٫۷ ولت آمپر ساعت را تامین میکند و بر این اساس حدود ۲ تا ۳ ساعت برق را ذخیره میکند. یو پی اس های با قیمت های بالاتر تا ۲۰ میلیون تومان نیز وجود دارد که انواع یو پی اس های تک فاز و با برندهای مختلف خارجی و ایرانی که برند راژمان هم یکی از بهترین برندهایی است که در انتخاب یو پی اس میتوانید در اینجا مشاهده کنید

انواع یو پی اس خانگی

با توجه به نوع دستگاه مصرفی شما نوع ups ای که استفاده می کنید حتما باید متفاوت باشد

  • یو پی اس خانگی offline

pc ، labtop، monitor و smart TV

  • یو پی اس لاین Lineinteractive

دوربین مداربسته، دستگاه pos، مودم اینترنت

  • یو پی اس online

ابرکامپیوترهایی که نقش سرور را دارند. اگر یو پی اس شما online باشد می تواند برق مورد نیاز منزل را تا ۳ ساعت تامین کند. همینطور از online ups برای تجهیزاتی مثل رایانه، پکیج ابگرمکن، لوازم برقی و … استفاده گردد.

به صرفه بودن برای انرژی برق

بعضی از وسایل یو پی اس ها دارای خاصیت “green”(دوستدار طبیعت) هستند مثل پریزهای کم مصرف که به صورت خودکار تجهیزات جانبی که فعالت ندارند را خاموش می کند. یک سیستم شارژ با راندمان بالا و یک تثبیت کننده ولتاژ در بعضی از از  UPS ها نیز به کم کردن مصرف برق کمک مینمایند، که برای متخصصانی که در منزل و با هزینه پایین فعالیت می کنند بسیار مناسب است.

صرفه جویی در مصرف جریان الکتریکی این روزها حتی در خانوارهای ثروتمند هم مشاهده میشود و خوشبختانه تبدیل به یک اپیدمی شده است. در کل  یک ups با توان دو کاوا برای یک منزل ۷۰متری مناسب هست. این نوع از یو پی اس قادر است برای زمان حداقل ۲ ساعت قطعی جریان الکتریکی را جبران کند.

مشاهده و خرید محصول یو پی اس دو کاوا(جشنواره تخفیف)

 

فروش یو پی اس خانگی

 

مقدار زمان پشتیبانی یو پی اس منازل

این به میزان زمانی که یو پی اس دستگاه های متصل را درطی قطع برق پشتیبانی می کند بستگی دارد. در صورتی که برق برود، چه مدت زمانی UPS ها می توانند برای تجهیزات متصل، برق تامین کنند؟ جهت برخی زمان لازم برای تضمین خاموش کردن امن یک سیستم کامپیوتری متصل به طوری که هیچ اطلاعاتی از بین نرود کافی است.

برای یکسری، ممکن است برای یک سیستم امنیتی احتیاج باشد که ساعتها در حال فعالیت باشد تا وقتی که برق مجددا وصل شود. مثل دستگاه های امنیتی و یو پی اس دوربین مداربسته که بسیار اهمیت دارد که دستگاه همیشه روشن بماند.

میزان بار مصرفی یو پی اس خانگی

“بار” به  اندازه دستگاه هایی که به یو پی اس وصل می شوند مرتبط است. اگر مشتری بخواهد یو پی اس را به  تجهیزات زیادی وصل کند، پیشنهاد می شود که ups با ظرفیت ذخیره سازی زیادتری در نظر گرفته شود…

اندازه و وزن یو پی اس

بعضی از طرح های یو پی اس که برای داخل ایران طراحی شده اند، برای بارگذاری های بزرگتر تبدیل می شوند و در موقع قطع شدن جریان برق، وسایلی مانند مودم، یک شارژر تلفن را on نگه می دارند. انتخاب یو پی اس به مقدار نیاز توان انرژی و میزان سرمایه گذاری شما بستگی دارد.

 

قابلیت وصل شدن به سیستم شبکه

ups خانگی می توانند به عنوان ابزار کنترل شبکه و در دسترس بودن شبکه های محلی  اقدام کنند. بعضی از یو پی اس های خانگی میتوانند نظارت بر آنلاین بودن شبکه داشته باشند و به طور خودکار برق را به یک خروجی هوشمند جهت راه اندازی مجدد مودم ارسال میکنند. کلاینت ها نیازی نیست وسیله را از جریان الکتریکی جدا کنند و دوباره راه اندازی کنند.

قابل حمل بودن یو پی اس

برخی از ups ها قابلیت حمل دارند، پس میتوان آنها را با خود حمل کرد و در مکانهای مختلف ازآن استفاده کرد. می توانید آن را در کیف بگذارید و تلفن همراه یا لب تاپ خود را به شارژ بزنید. باتری های به کار رفته در یو پی اس های پورتابل، لیتیوم یونی میباشند که در انتخاب یو پی اس نقش دارند و همینطور باعث سبک بودن آنها می شود و به سادگی شارژ می شوند.

در کشور ما نیز استفاده از یو پی اس در منازل در حال افزایش است. کنترل مصرف برق، مدیریت زمان برای فرزندان برای بازی های رایانه ای، امکان استفاده مطمئن برق برای کس درامد در منزل و دور کاری ها و رفع عادات نامطلوب مصرف برق از جمله مزایای بینهایت اش است.

یک یو پی اس باعث  طول عمر تجهیزات الکتریکی می شود و مصرف برق را بهبود می دهد. همینطور سبب افزایش سطح آسایش در مواقع قطع شدن جریان برق میشود. بهترین یو پی اس خانگی در صورت استفاده درست و اصولی میتواند باعث صرفه جویی ۲۰ تا ۵۰ درصدی در مصرف برق شهری شود.

درصورت هرگونه راهنمایی بیشتر در رابطه با خرید یو پی اس خانگی با کارشناسان ما در ارتباط بشاید.

راژمان الکترونیک پیشرو در صنعت یو پی اس کشور

۰۹۱۹۶۷۰۶۰۳۱

۰۲۱۲۶۴۱۴۵۲۹

جهت مشاهده و خرید یو پی اس ویژه منازل اینجا را کلیک کنید.